Aktuální pozice

Tattoo > Informace > Co je permanentní tattoo

Hlavní menu


Co je permanentní tattoo

Je to část tattoo světa, která ještě tak moc neprorazila, byť kvůli nevěřícnosti a neinformovanosti lidí, nebo kvůli tomu, že práce co předvádějí někteří "profíci", bere zájem o tento způsob ozdoby těla. Především se musíme bavit co od takové ozdoby očekáváme. Nemůžeme chtít, aby nám vydržely barvy pod kůží věčně, pokud se o ně pečlivě nestaráme. Vzhledem k permanentnímu tattoo neočekáváme, že tattoo vydrží déle než 5 let.

O tom jsou velké spory jak dlouho taková permanentní barva vydrží. Jak to tedy funguje ? Permanentní barva je mnohokráte méně kvalitní než klasická dlouhodobá. Pigment reaguje na UV záření. Proto na obličeji vydrží tattoo asi 1-2 roky a to je největší kámen úrazu. I když má permanentní (barva) pigment hrubější zrníčka a snaží se časem vylézt z pokožky ven, tak mnohdy takové tetování schované někde na zadku nebo na prsou nevyjde přes uvedenou lhůtu slíbeného vymizení. A co je nejhorší, perm. tetování od prvního roku ztrácí hrozně rychle na kvalitě. Pátým rokem je z tetování flek a tetování je stále na místě. V nejhorším případě si to jde člověk odstranit do Laser Centra a pak je pěkně naštvaný. A je ještě jedna varianta, že si takové tetování necháte udělat na takové místo, kde jej budete vystavovat častěji UV záření. Buď slunci nebo soláriu.

Takže pokud to nezbytně chete, tak doporučuji,.....krk, a snad předloktí.

Mimo to permanentní make-up NEDOPORUČUJI....Viděl jsem hodně takových tetovaček a všichni mají stejný problém. Tetování ještě nevymizelo.............."
napsal Kuba

- POZOR - permanentní barvou netetuji....